Metody edukacyjne

Wiesz już, co można włożyć we własny otwarty zasób. Wiesz też, jakie narzędzia polecamy do ich tworzenia. Wreszcie wiesz, jak może wyglądać efekt końcowy (jak pamiętasz - prawie dowolnie). Dobierz metody, które znasz i lubisz. Poniżej prezentujemy te, o których rozmawialiśmy w czasie I edycji SpołEdu:

Praca w grupie - sprawdza się w małych i dużych klasach, wśród młodszych i starszych uczennic i uczniów.
W SpołEdzie część nauczycielek zajęła się właśnie tym tematem. Zapoznaj się z wybranymi przez nich narzędziami, a jeśli uczysz matematyki to także ze zbiorem zadań do wykorzystania.

Gry w edukacji - chcesz opracować z uczniami grę planszową, a może lubisz zagadki i wolisz stworzyć w klasie swój własny escape room?
Zapraszamy do przeczytania tekstu o escape roomach w klasie oraz do posłuchania Marcina Mitznera (Games Development), który opowiada o tym, jak gry mają się do nauczania (nie tylko matematyki).

 
 

Odwrócona lekcja - idealna metoda do wykorzystywania nowoczesnych technologii w szkole. Ideą odwróconej lekcji jest to, że uczennice i uczniowie niezbędną wiedzę zdobywają w domu, na lekcji zaś ćwiczą nowo zdobyte umiejętności.


Poprzednia sekcja:
Następna sekcja: